Člověk je tvor od přírody zapomětlivý. A kvůli této lidské vlastnosti fungují na radnicích obcí i měst instituce ztrát a nálezů. Mnohdy se úředníci nestačí divit, co vše dokáží lidé ztratit Mezi záplavou klíčů a prázdných peněženek se povalují také jízdní kola, batohy, či svazek drátů.
V Letovicích se nalezených a nevyzvednutých věcí nashromáždilo tolik, že se otázkou, co s nimi, zabývala už i městská rada. „Věci, o něž se nikdo nepřihlásí totiž připadnou obci,“ vysvětlil letovický starosta Radek Procházka.


Lhůta, během níž se může majitel o své věci přihlásit, je půl roku. „Jejich seznam dáváme do zpravodaje, na internetové stránky a vyhlašujeme je i rozhlasem,“ uvedl místostarosta Vladimír Stejskal.


Kdo si chce pro svůj ztracený majetek přijít, musí si pospíšit. „Na konci roku radní rozhodnou, jak s nevyzvednutými věcmi naložíme. Předměty, u nichž to bude možné, zřejmě prodáme do bazaru,“ popsal starosta Radek Procházka. Z letovického úřadu tak zřejmě brzy zmizí krom jiných i jízdní kola, modlitební knížky, či rybářské pruty.