Soud jej včera zprostil obžaloby za to, že měl v době, kdy pracoval jako obchodně technický náměstek v boskovické nemocnici, spolu se svým tehdejším nadřízeným Petrem Jarmarem zpronevěřit čtyři sta tisíc korun. A to tak, že z provozní zálohy 600 tisíc korun vyúčtoval pouze 200 tisíc a zbytek použili s Jarmarem pro svoji potřebu. „Soud byl v tomto případě vázán právním názorem Nejvyššího soudu. Nebylo dostatečně prokázáno, že obžalovaný jednal ve věci zálohy úmyslně,“ uvedl předseda senátu Dan Krátký.
Podle okresního soudu je ale Lubomír Petrželka vinen, že spolu s Jarmarem ústně objednával neoprávněnou dopravu stavebního materiálu na stavbu Jarmarovy chaty. Měla tak vzniknout škoda přes sto dvacet tisíc korun. “Obžalovaný o jízdách věděl, následně je schvaloval. Soud je toho názoru, že byl srozuměn s tím, že neoprávněné jízdy jsou prováděny ke škodě firmy Renebo,“ zdůvodnil Krátký.
Petrželka tak byl znovu odsouzen. A to k odnětí svobody osmi měsíců s podmínkou na osmnáct měsíců a peněžitému trestu dvě stě deset tisíc korun.
Výslechy čtyř svědků do případu žádné nové světlo nevnesly. „Zásadní je nikoliv to, kdo v danou chvíli řidiče někam poslal, ale komu byla jízda účtována. A kdo za to byl zodpovědný, to je zřejmé,“ uvedl státní zástupce Pavel Kuthan. “V žádném případě nebylo v tomto trestním řízení prokázáno, že by pan obžalovaný objednával přepravu materiálu pro pana Jarmara. Ten se obracel přímo na řidiče,“ uvedl ve své dlouhé závěrečné řeči Petrželkův obhájce Jan Paroulek.
Lubomír Petrželka se na místě odvolal. „Jednoznačně odmítám jakoukoliv vinu. Od začátku tvrdím, že dopravu jsem neobjednával, což se i dnes z výpovědí prokázalo,“ vyjádřil se po jednání Petrželka.
Trestní oznámení na Petrželku podal jeho bývalý zaměstnavatel, společnost IN Boskovice, která do března loňského roku provozovala boskovickou nemocnici. Podle Petrželky za tím stál boj o nemocnici. „Společnosti pana Barota připravily nemocnici a dodavatele nemocnice o více než dvě stě milionů korun, což se dá vydokladovat z toho, co je v konkurzu,“ řekl. „Z pracovního hlediska mě tato věc vrátila tak o deset let zpět,“ dodal Petrželka, který od počátku letošního roku znovu pracuje v nemocnici jako náměstek pro hospodářsko technickou správu. Při podzimních volbách už do zastupitelstva města nekandidoval, kvůli případu se těsně před volbami vzdal i volitelného místa do zastupitelstva kraje. „Mojí prioritou je očistit svoje jméno. Proto případné další působení v politice zatím neřeším,“ dodal.