Tam si podle všeho ještě nějakou dobu poleží. „Kromě zápalu plic jde i o další infekci v těle, se kterou bojuje. Ale díky skvělým lékařům a sestřičkám se pomalu dostává do pořádku. Věřím, že je z nejhoršího venku,“ uvedla na sociální síti jeho dcera Tereza.

Dodala, že vzhledem ke zpěvákově stavu k němu rodinu ještě nepustili. „Děkuji všem za starost o mého tatínka, zprávy s přáním brzkého uzdravení a volání, že na něj myslíte. Jeho stav se lepší a i když jsem se s ním stále nemohla osobně vidět, alespoň jsme se spojili přes videohovor,“ dodala.

Laďa Kerndl při koncertu v Letovicích.
Nemocný Kerndl leží na jednotce intenzivní péče. Je mimo přímé ohrožení života

Populární jazzman se sebezapřením ještě zvládl o víkendu vystoupení na Česko-Slovenském plese. V pražském Obecním domě zazpíval i přes těžkou virózu. Po příjezdu domů se však jeho zdravotní stav zhoršil a skončil v nemocnici.

Třiasedmdesátiletý Kerndl je často označován jako český Frank Sinatra. Jeho doménou jsou swing a jazz. Přes pětadvacet let zpíval na zaoceánských lodích. V polovině devadesátých let mu lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu a pravé mandle.

Zákeřnou nemoc dokázal porazit, ale do zahraničí se už nevrátil. Léta žije na statku v Žernovníku na Blanensku. „Pokud si pamatuji, tak jsem k hudbě tíhl vždycky. Hrál jsem na flétnu, housle, klavír, kytaru a později i na bicí. Miloval jsem tramp a znal jsem hodně trampských písní i od své mámy. A poslouchal jsem zakázaná rádia Luxemburg a Svobodnou Evropu. Pak jsem začal zpívat s orchestry a to už směřovalo ke swingu a jazzu a světovým evergreenům… Big Band Gustava Broma, Big Band Felixe Slováčka a plno dalších,“ zavzpomínal před časem na začátek své kariéry v rozhovoru pro Deník Kerndl.