Šestého května tak bude bojovat o titul Zpěváčka 2011 ve Velkých Losinách. Stejně jako o rok starší Vilém Cupák, který skončil druhý. V sólistku se Michaela proměnila před čtyřmi lety. „Dřív jsem hrála jen na flétnu, když jsem ale viděla na besídce zpívat Vildu, který skončil v sobotu druhý, chtěla jsem to zkusit taky,“ říká žačka Soukromé základní umělecké školy v Blansku. O dráze zpěvačky do budoucna nepřemýšlí, zpívá, protože ji to zkrátka baví.

„Při jedné soutěži mi to ale ve finále trochu ujelo a místo vysokého tónu jsem zazpívala nízký, naštěstí jsem to zakryla úsměvem,“ přizná Michaela. Ta už jedno vítězství ve Zpěváčku na kontě má. Excelovala i letos. S písničkami Zafoukej větříčku a Před našima je mosteček dosáhla na prvenství. Překonala tak dalších šestatřicet sólistů. Bílou halenku, s červenozelenou vestičkou a květovanou sukní obleče znovu v celorepublikovém kole Zpěváčka.

Soupeřem jí bude Vilém Cupák, který se do finále také prozpíval. V krajském kole v kategorii od desíti do patnácti let byl stříbrný. Blanenští si vítězství zasloužili. To tvrdí Miluše Jeřábková, která zušku vede. „Mají pěkné hlasy, což je nejdůležitější. Nebojí se udělat při zpěvu ve tváři výraz a také jej mírně doplnit pohybem,“ hodnotí a dodává, že zpěváky na pódiu doprovodili i muzikanti z cimbálky Drahan.