Například na lince 250 ze Skalice nad Svitavou do Boskovic dojde ke zrušení zastávky Boskovice, Smetanova. Linka číslo 54 s odjezdem v osm hodin ze zastávky Boskovice, Hybešova 55, bude nově veden jako spoj 10. Pojede po ulici Havlíčkova a nově bude zastavovat na zastávce Boskovice, Sokolská.

A autobus číslo 15 do zastávky Boskovice, Kosmonautů, bude na základě požadavku cestujících nově odjíždět ze zastávky Boskovice, nemocnice. „Některé linky budou ale také zrušeny nebo sloučeny. Hlavně z důvodu nevyužívání nebo na žádosti lidí o lepší dopravní spojení," řekl Kocourek.

Jedním z nich je například spoj číslo 216, který jede v sobotu, neděli a ve svátky v devět hodin z Boskovic. „Ten byl podle sčítání přepravovaných osob minimálně využívaný, a proto byl zrušen. Některé spoje ale i přibudou. Například linka 527, která jede z Boskovic do Sebranic," dodal Kocourek.

Druhá vlna změn nastane prvního září. „Tehdy dojde k ukončení výluky mezi Brnem a Kuřimí. Změny se tehdy dotknou hlavně Tišnovska. Blanenska opět jen okrajově," dodal Kocourek.

O všech provedených změnách jízdních řádů se lze informovat na webových stránkách Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Nové jízdní řády budou vyvěšeny na jednotlivých zastávkách a informace o změnách budou také uveřejněny na informačních panelech na přestupních uzlech. (abs)