Stejně jako dalším lidem, výluka Ondřeji Budišovi cestu do zaměstnání výrazně prodlouží. Pracuje v centru Brna. „Přivstanu si, protože autobus je pomalejší než vlak. Budu to mít navíc nově s přestupem a část cesty pojedu tramvají. Není to příjemné, ale nedá se nic dělat. Autem jezdit nebudu,“ řekl muž Deníku Rovnost. Cestování za volantem by se mu prodražilo, navíc v centru Brna bývá problém s parkováním.

Železničáři se rozhodli pro opravu úseků najednou. V případě postupné rekonstrukce by dopravu zasáhla značná tříletá omezení.

Konečnou tramvají Čertova rokle na brněnské Lesné nově zdobí malba s čerty. Znázorňuje hned několik čertovských přísloví.
Zastávku Čertova rokle zdobí graffiti s čerty: Kolik odhalíte skrytých přísloví?

Změn doznají také dálkové spoje. Mezinárodní vlaky už nyní jezdí odklonovou trasou přes Havlíčkův Brod. „Vnitrostátní rychlíky pojedou od prosince mezi Prahou a Blanskem, v úseku Blansko – Brno bude fungovat náhradní autobusová doprava,“ sdělila mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Dálkovým vlakům RegioJet spojujícím Prahu s Brnem, Bratislavou, Vídní či Budapeští pak přibudou nové zastávky v Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou a Kolíně.

Změny v jízdních řádech na jihu Moravy:
výluka mezi Brnem a Blanskem:
Vlaky tam od prosince nahradí autobusy.
Mezinárodní spoje mezi Brnem a Prahou pojedou dál přes Vysočinu, rychlíky zůstanou jen v úseku Blansko – Praha
výluka mezi Břeclaví a Lanžhotem:
Vlaky v tomto úseku nepojedou několik let kvůli modernizaci na Slovensku.

Od prosince mají také skončit občasné výluky mezi Šakvicemi a Hustopečemi na Břeclavsku. „Souvisí se stavbou odbočky v Rajhradě. Osobní vlaky se tam zpozdí a už by nestihly do Hustopečí dojet,“ vysvětlil mluvčí společnosti Kordis, která je koordinátorem hromadné dopravy v kraji, Květoslav Havlík.

Správa železnic předpokládá ukončení prací v Rajhradě k 1. lednu příštího roku. „Poté počítáme pouze s následným podbitím kolejí či úpravami zabezpečovacího zařízení,“ zmínil mluvčí železničářů Dušan Gavenda.

Několikaletá výluka

Dlouhodobá výluka naopak začne na lince S53 mezi Břeclaví a Lanžhotem. Trvat má několik let. Důvodem je modernizace trati blízkém Slovensku. „Původně měla stavba začít už v září,“ připomněl Havlík.

Vytíženou lesní cestu mezi adamovským sídlištěm Ptačina a centrem města uzavře na dva a půl měsíce těžba dřeva.
Těžba uzavře vytíženou cestu v Adamově: pokácí i nebezpečné stromy u trati

Podle něj se také osvědčilo loňské zrušení osobních vlaků z Brna do Břeclavi. „Jednoznačně je to plus pro celou oblast. Už nebudou jezdit dlouhé prázdné vlaky mezi Šakvicemi a Břeclaví. Malý počet cestujících v tomto úseku bez problémů přepraví krátké vlaky, které tam nyní jezdí,“ podotkl Havlík. Například mezi Brnem a Rajhradem jezdí osobní vlaky každou čtvrthodinu.