Oprava lázní se může podle prvotních odhadů vyšplhat k částce sto milionů korun. Podle Crhy zůstane zachovaný formát využití lázní zejména plavci. „Samozřejmě tam chceme při úpravách zlepšit také zázemí a využití bazénu pro rodiny s dětmi. Abychom lázně přestavěli na akvapark za 350 milionů, je mimo naše finanční možnosti,“ dodal.

Blanenské lázně jsou staré přes čtyřicet let. Rozvody elektřiny, vody a odpady jsou ve špatném stavu. Zázemí je poplatné době, ve které se lázně stavěly. „Okresní město má nejhorší bazén v okolí. Lidé tam nechodí nejenom kvůli zimě, ale i kvůli prostředí,“ posteskla si například Lada Konečná.

Blanenští na opravu posuvného dna a nové vany počítali v rozpočtu pro příští rok s částkou čtyřiadvacet milionů korun. Ty využijí jinak. Dva miliony vyčlení na projektovou dokumentaci rekonstrukce bazénu. Patnáct milionů pak chce radnice investuje do přestavby zchátralé ubytovny nedaleko lázní. Ta stojí poblíž atletického stadionu a dalších sportovišť. Budou tam klubovny pro oddíly.

„To uvítají zejména atleti, kteří jsou v tomto ohledu nejvíc biti. V budově budou i kanceláře pro zástupce České unie sportu a zaměstnance Služeb Blansko. Dále pak zasedací místnost pro různá školení trenérů a jednání. A posezení pro rodiče s dětmi. Ubytovna podobného typu, jaká tam nyní funguje, na sportoviště podle mě nepatří. Sice přijdeme o peníze z nájemného, ale na prvním místě je pro nás zázemí pro sportovce," řekl jednatel městské společnosti Služby Blansko Jiří Charvát, která spravuje sportoviště ve městě. V budově budou také nové veřejné toalety.