Nákladní auta, houkání, sem tam zapískání nějakého technologického zařízení. S takovou zvukovou kulisou musí žít někteří obyvatelé Olešnice. Bydlí totiž blízko mlékárny.

„Ve dne i v noci tudy projíždí kamiony, technologie z mlékárny navíc vydává svůj specifický zvuk. Stěžují si všichni z ulice Tržní i ti, kteří bydlí v Dolním vejpustku. Tam má mlékárna čističku, která také hlučí a navíc vydává zápach,“ postěžoval si Karel Věstinský z Olešnice.


Mlékárna narušuje i život Ludvíka Slavíčka, který bydlí v bytovém domě přímo naproti. „Hluk mi vadí hlavně v noci, přes den bych to byl schopný tolerovat. Kdyby lidé nebyli bezohlední, provoz mlékárny by byl přijatelnější,“ svěřil se další z obyvatel Olešnice Slavíček.


Podle Věstinského lidé s hlučnou mlékárnou válčí už tři roky. „Založili jsme občanské sdružení Mlíkárna Olešnice a v květnu jsme podali podnět na krajskou hygienickou stanici,“ pokračoval Věstinský. Členové sdružení se totiž zalekli toho, že se má průmyslová zóna, ve které mlékárna sídlí, rozšiřovat.
„Hygienici udělali měření hluku v mlékárně v červnu, ale dali nám vědět až díky tomu, že jsem se odvolal na ekologický právní servis v Brně,“ dodal Věstinský.

Více informací se dozvíte v Blanenském Deníku Rovnost v sobotu 13. října.