V blanenské nemocnici se včera dveře kvůli úrazům netrhly. A dnes to je ještě horší. „Nemáme daleko ke kalamitnímu stavu. Nárůst příjmu pacientů je oproti normálu zhruba o sto padesát procent. Od rána neřešíme nic jiného než úrazy na namrzlých chodnících. týká se to lidí všech věkových kategorií," popsala mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.

V Nemocnici Boskovice je situace daleko klidnější. „Se zlomeninou způsobenou po pádu na náledí k nám včera přišel pouze jeden pacient. Dnes to byli dva, přičemž jednu ženu se zlomeninou paže a zápěstí jsme museli zařadit do operačního plánu," sdělil primář z boskovické nemocnice Vladimír Zemánek.

Také on uznal, že vzhledem k počasí zatím moc případů řešit nemuseli. „Zároveň si však uvědomujeme, že ne všichni lidé přijdou do nemocnice hned. Třeba spadnou, ale jdou normálně domů. Někteří z nich proto dorazí až ve chvíli, kdy je naražené místo na těle začne pobolívat," naznačil Zemánek.

Dopravní situace na blanenských cestách je navzdory náledí zatím klidná. „Pouze kolem deváté hodiny ráno jsme museli asistovat při vyprošťování kamionu, který sjel mimo vozovku mezi Rozsečí nad Kunštátem a Hodonínem. Nikomu se nic nestalo a nevznikla ani žádná škoda. Policisté pouze na místě řídili dopravu," uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Problémům naopak čelilo zásobování České pošty. „Jinde to bylo horší, ale také na Blanensku museli naši zaměstnanci počtu roznášet pešky, protože řidiči aut měli potíže. V průběhu dnes však všechny zásilky samozřejmě doručíme," ubezpečila referentka poštovních technologií Lenka Mátlová.