V noci začátkem tohoto týdne jeho srdce po delších zdravotních problémech dotlouklo. V osmaosmdesáti letech odešel nejstarší český kulturista, legendární závodník ve veteránských kategoriích, rozhodčí a také respektovaný trenér oddílu ASK Blansko. „Než začal mít vážné zdravotní problémy, tak cvičil. Nikdy to nevzdal. Na sport do poslední chvíle nezapomínal a snažil si vždy udržet dobrou náladu,“ řekla v úterý redakci jeho manželka.

Dodala, že poslední rozloučení s Josefem Krupou bude v úterý 25. července o půl třetí odpoledne v blanenské smuteční síni.

Za padesát let vychoval několik mistrů republiky v kulturistice. Sám získal dva tituly ve veteránských kategoriích a řadu čestných uznání. S přípravou mladých kulturistů v Blansku pomáhal ještě poté, co oslavil pětaosmdesát.

Narodil se v obci Ostravice v Beskydech a jak sám s úsměvem říkal, s lyžemi na nohou. Měl dvanáct sourozenců. Do Blanska, kde se začal učit slévačem, zamířil v patnácti letech. Slévárenskému oboru se v podniku ČKD Blansko věnoval celý život. V mládí hrál fotbal a na vojně se dostal až do užšího výběru prvoligové RH Bratislava. Skákal a běhal na lyžích a věnoval se také atletice. Po ukončení fotbalové kariéry začal v pětatřiceti letech s kulturistikou.

Jako trenér i aktivní závodník byl v šedesátých letech u zrodu oddílu kulturistiky v Blansku. Jeho svěřenci získali více než dvacet domácích mistrovských titulů a z republikových šampionátů přivezli přes padesát medailí. Josef Krupa se stal ve veteránských kategoriích dvakrát mistrem republiky. Naposledy závodil v osmdesáti letech. S manželkou žil v blanenské místní části Lažánky a společně oslavili diamantovou svatbu. A jak rád odpočíval? „U rádia a také u sportovních přenosů. Závody v biatlonu, běhy a skoky na lyžích, to je moje. A také moc rád jezdím na kole,“ uvedl před časem Josef Krupa.

Děda z reklamy na Aqualand Moravia

Před několika lety zazářil také v reklamě na Aqualand Moravia. S vypracovanou postavou pobavil internetové publikum například jízdou na tobogánu nebo dováděním s vrstevníky na dalších atrakcích.