„Úprava náměstí má především vyřešit dopravní situaci. Ta je na náměstí hodně špatná,“ řekl místostarosta Letovic Jiří Palbuchta. Zastupitelstvo města na začátku září schválilo novou podobu západní strany náměstí. Teď úředníci pracují na potřebné dokumentaci.

Na náměstí vznikne klasická křižovatka ve tvaru T. Nahradí současnou, která je nepřehledná. „To je podle mě důležité. Vyřešit chaos, aby bylo kde zaparkovat,“ souhlasí se změnami místní Martina Brabcová.

Jablka. Ilustrační foto.
Místní jablka budou vzácná. Kvůli mrazům

Úpravy náměstí• Nepřehlednou křižovatku nahradí klasická křižovatka ve tvaru T.
• Místo stávajícího autobusového nádraží vznikne multifunkční plocha.
• Přibude zeleně.


Parkovacích míst však na opraveném náměstí nepřibude, spíš naopak. „Parkovaní bude možné na plochách mimo náměstí,“ ubezpečil řidiče místostarosta. Už teď je místo pro stovku aut u nedaleké hasičárny a pro dalších sto u fotbalového hřiště.
Autobusové zastávky nahradí na náměstí multifunkční plocha. „Architektka návrh představí veřejnosti pátého října,“ prozradil Palbuchta.

Autobusy z letovického náměstí přitom mohly zmizet už loni v prosinci. Od té doby je totiž otevřené nové autobusové nádraží. Stojí nedaleko vlakového. Dopravci a zástupci kraje se však zatím nedohodli s investorem a provozovatelem nádraží firmou Dopaz. Ta od září nádražní budovu zavřela.

Místo autobusů tak na zastávkách parkují firemní kamiony. „Stavba nádraží nás stála několik desítek milionů. Proč je zavřené, se musíte zeptat jinde,“ řekl jednatel společnosti František Zunka.

Ilustrační foto.
Muže srazil ocelový kontejner. Po transportu vrtulníkem zemřel v nemocnici