Ředitel profesionálních hasičů na Blanensku spolu s dalšími pěti hasičskými kolegy reprezentoval Jihomoravský kraj na Mistrovství republiky v požárním sportu. Družstvo, ve kterém převažovali hasiči z Blanenska, vybojovalo bronz.

„Soutěžili jsme v disciplíně, která se z angličtiny překládá jako nejtvrdší muž přežije,“ vysvětluje Nečas. Úspěšný je ten hasič, který v co nejkratším čase zvládne udělat sedm úkolů za sebou. „Začíná se připojením hadic k cisterně, hasič dále musí třeba šedesátkrát udeřit kladivem, překonat dvoumetrovou zeď nebo odnést zhruba devadesátikilovou figurínu,“ vypočítává některé úkoly Nečas. Nejvíce času zabere poslední úkol, výšlap schodů v dvacetipatrové budově. Letos to byla City Empiria v Praze. „Člověk si musí hlavně dobře rozložit síly. Pokud je vyčerpá v prvních patrech, tak až nahoru nedoběhne,“ upozorňuje Nečas.

I tak si prý člověk sáhne až na dno svých sil. To potvrzuje i Zdeněk Němec. Velitel kunštátských hasičů byl v soutěži nováčkem. „Trénoval jsem asi tři týdny před soutěží, po každém tréninku jsem byl zničený. Soutěž byla teď o víkendu a ještě v úterý jsem cítil celé tělo,“ popisuje Němec.

Motivoval se především vyzkoušením vlastní vůle. „Jak se člověk rozběhne, už má chuť soutěž dokončit a dokázat, že to zvládne,“ tvrdí Němec.

Hasiči soutěžili sami za sebe a čtyři nejlepší časy nakonec tvořily i hodnocení družstva. „S třetím nejlepším časem jsme předběhli favority soutěže z Pardubického kraje i minulé vítěze z Olomouckého kraje,“ pochvaluje si Nečas.