Ten se pak promění v obraz, tedy v přímý přenos. „Zastupitele bude snímat jedna wifi kamera, kterou umístíme na balkon. Zpočátku nebudou na záběrech diváci, protože bychom to museli řešit s Úřadem pro ochranu osobních údajů. U zastupitelů to není potřeba, jelikož vykonávají veřejnou funkci," vysvětlil Parma.

Město však podle něj chce časem docílit toho, aby návštěvníci byli na záběrech také vidět, když budou chtít třeba diskutovat. „Ještě ale musíme vše právně ošetřit, abychom neporušovali zákon. Pak zřejmě budeme muset pořídit i víc kamer a záběry stříhat. To by městu přineslo i náklady navíc," popsal Parma.

Radnice plánuje jednání zastupitelstva spustit živě na internetu letos v červnu. „Novinku ještě bude schvalovat dubnové zastupitelstvo jako změnu jednacího řádu," sdělil tajemník boskovické radnice David Škvařil.

Třeba bývalý starosta města Jaroslav Dohnálek (ODS) se domnívá, že při on-line vysílání budou chtít někteří zastupitelé prezentovat sami sebe. „Budou se chtít předvádět a tvářit se, jak jsou neomylní. I starostové z okolních měst, se kterými jsem o tom mluvil, mají podobný názor. Osobně proti živému přenosu nic nemám, ještě však nevím, jak budu hlasovat," řekl již dříve Dohnálek.

Zastupitel za TOP 09 Pavel Vlach již ví, že bude hlasovat pro. „Jednání je veřejné a kdokoliv se na něj může přijít podívat. Lidé stejně mohou vidět, jak se chováme a jak hlasujeme," zdůvodnil Vlach.