U zahradního města nad Blanskem uvízl autobus. „Autobus se potkal v kopci s osobním vozem. Oba řidiči si ale pomohli navzájem a spoj mohl pokračovat v cestě,“ uvedl Richard Maňoušek z blanenského ČADu. Ten neměl hlášení o tom, že by nastaly na silnicích výrazné problémy. Autobusy projížděly zastávkami v pravý čas.

Šestnáct sypačů a přes třicet radliček zápasilo se sněhem po celém regionu. „Posypali jsme nejhorší kopečky jako ten u restaurace Broušek v blízkosti Sloupu. Státní silnice I/43 je posolená. Žádné potíže tam nejsou,“ sdělil silničář Antonín Kopecký.

Blanenskem vál slabý vítr. Na některých místech tak mohli řidiče překvapit menší sněhové jazyky. „Nejhorší situace bývá vždy na trase Sulíkov, Ústup a Veselka,“ podotkl Kopecký.

Déle si dnes počkali cestující na vlakových zastávkách. Kolem půl desáté nabral šestiminutové zpoždění spoj mířící z Rájce na Brno. Stejné zpoždění měl vlak, který jel ze Skalice směrem do Letovic. „U rychlíků může nastat větší zpoždění. Jedou totiž z velké dálky a po cestě je může potkat více problémů,“ nastínil za České dráhy Petr Šťáhlavský. Vlakové spoje dnes brzdil navátý sníh ve výhybkách. „Naši lidé museli vzít koště a výhybky vymést, protože úplně nedoléhaly,“ podotkl Šťáhlavský.