Stížností na pochybné prodejce ve městě poslední dobou přibývalo. „Lidé se nám kvůli tomu skutečně ozývali čím dál častěji. Obchodníci prý byli čím dál drzejší, otravnější a neústupnější, patrně i díky zákazu, který začal platit v jiných městech," přiblížil hlavní důvod nové vyhlášky adamovský starosta Roman Pilát.

Kde už podomní prodej zakázali:- Blansko
- Kunštát
- Velké Opatovice
- Drnovice

Rozhodnutí radních potěšilo i Evu Pilitowskou. „Podomní prodejci mě štvali hlavně v době, kdy jsem byla na mateřské dovolené. Chodívají dopoledne, proto si vybírají hlavně matky a starší lidi, kteří v tuto dobu bývají doma. Vymlouvala jsem se na to, že všechno vyřizuje přítel, ale příjemné to rozhodně nebylo," připomněla žena z Adamova.

A její názor sdílí i většina obyvatel města. „Zatím jsme zaregistrovali skoro samé pozitivní ohlasy. Lidé to oceňují prostřednictvím dopisů, na sociálních sítích nebo na našich webových stránkách," uvedl Pilát.

Vyhlášku schválili Adamovští na radě města v polovině dubna jednomyslně. „Vzali jsme v potaz například to, že když si chce člověk něco objednat nebo se o něčem poradit, vždycky může různé firmy kontaktovat nejdřív sám. V opačném případě teď může zasáhnout policie," dodal adamovský starosta.