Zahrada se aktuálně drží v čele hlasování o nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje za loňský rok v kategorii velkých staveb. Mezi prvními si ji dopoledne prohlédla například Jana Hlubinková s dcerou a vnučkou.

„Ráno pršelo a nevypadalo to moc nadějně. Pak se ale udělalo moc pěkně a proto jsme hned vyrazily na procházku do zámecké zahrady. Je kouzelná,“ řekla spokojená návštěvnice.

Kolize osobního vozidla a nákladního auta ve čtvrtek před sedmou hodinou ráno dočasně omezila provoz na silnici I/43 u Černé Hory.
Náklaďák se střetl s autem u Černé Hory. Pro zraněného muže letěl vrtulník

Obnovené prostory si prošla s mámou také Renata Chloupková. Na zámku v minulosti provázela turisty.

„Jsem pyšná, že tady máme takovou nádheru. Když k nám přijede návštěva, tak kavárna a zámek jsou místa, která nikdy nevynecháme. Zahrada i opravená kolonáda jsou okouzlující. Až vše rozkvete, bude to tady ještě krásnější. Zahrada byla kvůli obnově dlouho zavřená. Jsem přesvědčená, že se sem turisté pohrnou,“ tvrdí Renata Chloupková.

Kromě zámeckých komnat a obnovené zahrady si návštěvníci lysického zámku mohou prohlédnout také unikátní historickou fíkovnu s výsuvnou střechou.

Na Státním zámku Lysice zahájili ve čtvrtek turistickou sezonu. Po rozsáhlé obnově za bezmála 194 milionů korun otevřeli po více než dvou letech také zámeckou zahradu.Na Státním zámku Lysice zahájili ve čtvrtek turistickou sezonu. Po rozsáhlé obnově za bezmála 194 milionů korun otevřeli po více než dvou letech také zámeckou zahradu.Zdroj: Deník/Jan Charvát