Již pátý ročník výstavní show pořádají Kulturní zařízení města Boskovice ve spolupráci se serverem kostky.org, který sdružuje fanoušky stavebnice Lego. „Návštěvníky čeká až sto Lego Technic modelů, na galerii se opět mohou těšit na obří kolejiště a připravený bude i dětský koutek. Pro unavené návštěvníky bude otevřený i bar s posezením," přiblížil Ivo Legner z Kulturních zařízení města Boskovice.

Oproti minulým ročníkům chystají pořadatelé novinku. „Výstava je letos díky velké návštěvnosti loňského ročníku, na který přišlo 1 750 návštěvníků, dvoudenní," upozornil Legner.

Podle něj každým rokem přijede do Boskovic dvanáct až patnáct stavitelů Lega z celé České republiky. „Vystavují se jak oficiální modely stavebnice Lego Technic, tak i vlastní návrhy jednotlivých stavitelů, kterým se ve slangu říká MOC," vysvětlil Legner.

Všechny modely jsou plně funkční, často na dálkové ovládání. „Vystavovatelé jsou k návštěvníkům velice vstřícní, některé modely je možno si vyzkoušet na testovací ploše, kterou v Zámeckém skleníku představuje pódium," uvedl Legner.

Vybrané modely návštěvníci budou i hodnotit. „Jejich tipovací lístky budou slosovány o hodnotné ceny," dodal Legner.