Osmý skautský ples střediska Boskovice je v plném proudu. Na mladá léta v tanečním rytmu u známého hitu vzpomíná například jeden z místních Miroslav Novotný. „Plesů a společenských akcí kvůli epidemii koronaviru v posledních letech moc nebylo. Spíš žádné. Tak proto je potřeba využít každou příležitost a jít se bavit. Moc se mi tu líbí. Mám skvělou partnerku, ona je taková moje tanečnice z Lúčnice. Na plesy chodíme pravidelně. Mexické tance, čardáše a lidovky, to je moje,“ usmívá se sympatický důchodce ve vestě a s buřinkou na hlavě.

Zámecký skleník ovládl Malý princ. Boskovičtí skauti pořádali ples. | Video: Deník/Jan Charvát

V kole vytáčí kamarádku Radmilu Velínskou. Ta na Blanensko dorazila až z obce Škrdlovice na Žďársku. „Parádně si to tady s kamarádem užíváme. Tancování mě moc baví,“ dodává žena se stylovou plesovou čelenkou doplněnou růží.

Ta odkazuje na téma letošního skautského plesu. Organizátoři vybrali pohádkový příběh Malého prince. Nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. „Tematickou linku se snažíme držet každý rok. Naposledy jsme měli Romea a Julii. Snažíme se ji vybírat tak, aby z toho ale nebylo maškarní a lidé se nepřevlékali třeba za kovboje. Tentokrát mohli oblečení ve stylu Malého princi ladit například do barvy oblohy, která je velmi proměnlivá. Nebo přijít s prvkem růže,“ vysvětluje za organizátory plesu Anna Oujeská ze skautského oddílu Minetaka.

Příjemně ji překvapil zájem místních, hlavně mezi mladými. „Máme obrovskou radost, že přišlo tolik lidí a studentů. A kolik se jich také zapojilo do příprav plesu. Poslední jsme pořádali před třemi lety a teď jsme nevěděli, jaký o něj bude zájem. Ale myslím, že se vše povedlo na jedničku a příchozí se skvěle baví,“ dodává dívka.

V kulisách Malého prince účastníky sobotního plesu baví také společenská hra, kdy na židlích v sálu simulují jízdu v nebeském kočáru taženém kometami. Každý má ve spřežení svoji roli a podle vyvolaného hesla se má na pokyn konferenciérky postavit. Hesel je samozřejmě celá řada a vše končí velkou taškařicí. Všichni se náramně baví.

Zřejmě suverénně nejmladším účastníkem skautského plesu je školák Benjamin Oujeský z Velenova, který chodí do čtvrté třídy. Je to věrná kopie pohádkového Malého prince. Včetně neodmyslitelné šály. „Tu mi nachystaly sestřenice. Malého prince znám. Nečetl jsem ho, ale poslouchal jsem o něm na internetu audioknihu. Jeho příběh se mi moc líbil. A tady na plese se mi také moc líbí. Vtipné je, že tu polovinu lidí znám. Až budu větší budu na plesy chodit tancovat, jsou super,“ hlásí klučík a mizí do sálu s papírovým táckem plným koláčků. A Prorock2 začíná další taneční sérii.