Pokračuje v sobotu i v neděli. „O víkendu pořádáme v parku sochařskou dílnu pro rodiny s dětmi. Vyrábět se budou další šachové figury v nadměrných velikostech. Jen motorové pily a dřevo vystřídají jiné materiály a techniky. Polystyren, voda, sádra,“ uvedla za umělecké centrum Art-tep Petra Žerníčková.

V sobotu začíná dětská dílna v deset hodin dopoledne a končí o půl páté odpoledne. V neděli je od desíti do dvanácti hodin. Ve tři hodiny pak začína výstava vyrobených šachových figur. Na akci dorazí také šachový mistr, který se bude věnovat dětem. Královskou hru si zahrají na obří šachovnici i známé pohádkové postavičky Pat a Mat. „V neděli o půl páté odpoledne pak akci uzavře dražba vyrobených šachových figur. Výtěžek předáme Oblastní charitě Blansko. Ta je použije na nákup auta pro chráněné bydlení Betany. Postižení lidé se tak dostanou například k lékaři nebo za kulturou,“ upřesnila Žerníčková.

Dvacet tisíc tři sta korun. Tolik peněz věnovali v uplynulých měsících dárci na transparentní účet jihomoravských záchranářů. Ti je nyní poslali svému bývalému kolegovi Zdeňku Mikulovi, který je ochrnutý. Vybrané prostředky použije na léčebnou terapii. FO
Záchranáři podpořili ochrnutého kolegu. Peníze posílají oni i veřejnost

Šachové figury, které sochaři vyřezali ve čtvrtek a v pátek, jsou z dubového a jasanového dřeva z doubravické pily. Podle sochaře a výtvarníka Libora Bartoše z Dolní Lhoty mají největší vyrobené figury krále a královny na výšku přes dva metry. „Přizvali jsme také uměleckého kováře Antonína Juračku. Sochy s jeho kovovými doplňky, které vyrobil přímo na místě v parku, dostaly jiný rozměr. Je to krásné spojení dřeva a kovu. Sochy jsou robustní, ale zároveň něžné,“ dodal Bartoš.