„Zámeček v posledních desetiletích chátrá. My jej nijak nevyužíváme. Za posledních patnáct až dvacet let se tam točila česká televize jede detektivní film, my jsme jej párkrát použili jako zázemí pro zkoušky loveckých psů,“ přiblížil Pavel Mauer, náměstek Školního lesního podniku ve Křtinách, který je majitelem atypické cihlové stavby se zakomponovaným dřevěnými prvky ve vysokohorském alpském stylu. Lesáci proto už v současnosti mají povolení objekt zbourat.


„Je pravdou, že někteří místní lidé v jedovnicích poukazují na to, že je to škoda. Proto jsme ještě tento týden jednali se starostou jedovnické radnice, s nímž jsme se dohodli, že s bouráním ještě počkáme a mezitím posoudíme možnosti dalšího využití objektu,“ sdělil Mauer. Podle něj by zámeček musel být zakomponován například do nějakého parku, který by navazoval na rekreační oblast městyse. Stejně to vidí také starosta Jedovnic Jaroslav Šíbl. „Toto místo k Jedovnicím patří, lidé tam chodívají na procházky, zachovat by se ale mělo tak, aby bylo smyslupné,“ uvedl.


Památkáři se ke zbourání nevyjadřovali. „Není na seznamu památek,“ vysvětlila Helena Müllerová z brněnského památkového ústavu.