Za pravdu mu dává i Jan Nesnídal. „Rád si večer zajdu na jedno, a i když jsem momentálně nekuřák, zadýmené prostředí mi vůbec nevadí. Myslím, že do některých provozoven cigarety prostě patří," uvedl.

Obavy štamgastů se mohou proměnit ve skutečnost ve chvíli, kdy vláda prosadí návrh na úplný zákaz kouření v restauracích. S myšlenkou opět začalo koketovat ministerstvo zdravotnictví, už několikrát ji zákonodárci smetli se stolu. „Návrh Zákona o ochraně zdraví před návykovými látkami, který nahradí takzvaný protikuřácký zákon, bude vládě předložen k projednání letos v prosinci. Nyní se nachází v přípravné fázi. Ministr Svatopluk Němeček je rozhodně pro úplný zákaz kouření ve vnitřních prostorách restaurací a dalších typech vnitřních prostor veřejných míst, " vysvětlila mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová.

Nižší tržby

Provozovatelka blanenské restaurace Punkva Světlana Tomková by plošný zákaz podle svých slov vnímala jako velkou ránu pod pás. „Chápu, že těm, co se chtějí v čistém prostředí najíst, může kouř vadit. My ale máme oddělené provozovny. Kuřácký je jen výčep, který navštěvuje spousta kuřáků. Pokud bychom tuto část museli zavřít, bylo by to pro nás velmi skličující a ztrátové. Asi by nám nezbývalo nic jiného, než naučit naše stále hosty, aby chodili kouřit ven," přiblížila svůj pohled na věc Tomková.

Naopak majitel boskovické restaurace Záložna Petr Konečný nemá na věc jednoznačný názor. „Těžko se mi to posuzuje, ale zákaz by nás možná nijak neovlivnil. Neumím přesně říct, kterou část naší restaurace, jestli kuřáckou, nebo nekuřáckou, navštěvuje více lidí. Je to asi půl na půl. Je ale obecným trendem, že návštěvníků v hospodách ubývá. Lidé dnes nemají peníze," dodal Konečný.

To si myslí i vedoucí letovické Restaurace Havírna Olga Míková. „Večer k nám už nechodí tolik lidí, jako před pár lety. Myslím, že i kdyby poslanci zákon schválili, štamgasti nás budou navštěvovat nadále a ztrátoví snad nebudeme," doufá Míková.

Na Blanensku zároveň roste počet podniků, kde kuřáci nejsou u stolu vítáni. A majitelé svého rozhodnutí, dát cigaretám červenou, nelitují. Jako například majitelka Restaurace a cukrárny v Drnovicích Kamila Tenorová. „Chtěla jsem se odlišit od restaurací v okolí, nabídnout zákazníkům něco jiného. Přitom mě ale provázely pochybnosti, jestli k nám lidé vůbec budou chodit, když si nebudou moci u piva zapálit. Dnes jsem si jistá, že to byl správný krok. Hlavně maminky s dětmi si pochvalují, že je u nás čisto," přiblížila Tenorová.

Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka spousta podniků v Česku změnila svou tvář od doby, kdy se rozproudila diskuse o zákoně. „Dnes je až šedesát procent provozoven u nás nekuřáckých nebo mají oddělený provoz," uvedl Stárek.

Sám je však proti zákazu. „V některých gastronomických zařízeních, jako jsou bary nebo čajovny, kouření patří k provozu. Jinak by tam návštěvníci nechodili. Poslanci podnikatelům v tomhle směru házejí klacky pod nohy a chtějí se jen zviditelnit. Nic jiného v tom nevidím. Počet kuřáků tím neubude, pomůže jen důsledná prevence nebo výrazné omezení prodeje cigaret," upozornil.

PETRA SRSTKOVÁ