„Jezdilo se celkem čtyřiadvacet dní. Přišly se podívat například děti z příměstských táborů, ze školek a návštěvníci akce Zažít Blansko jinak. Přijela dokonce i výprava z chebského domu dětí a mládeže,“ řekl Šimkůj.

Při sousedské akci Zažít Blansko jinak zpestřila provoz železnice výstava plechových modelů traktorů Libora Kokeše ze Židlochovic. „Mezi příchozími byla i jedna vzácná návštěva. Herečka, zpěvačka a scenáristka Eva Hrušková. S manželem Janem Přeučilem už u nás před lety na zahradě jednou byli. Nyní dorazila se synem, hercem Zdeňkem Rohlíčkem. Zdrželi se asi hodinu. Byla to milá návštěva,“ dodal důchodce.

Před startem páté sezony kolejiště vylepšil. Přibylo elektrické ovládání výhybek z ovládacího panelu a vlaky tak znovu začaly jezdit přes tunel, na kterém přibyl pěkný srub. „Dále jsem pomocí 3D tisku opravil několik domků. Hlavně střešní krytinu a okna. A vybetonoval jsem také tovární dvůr. Na kolejišti se ještě objevilo několik nových světelných návěstí a výstražné kříže na silnici,“ upřesnil Šimkůj s tím, že další novinky a doplňky připraví přes zimu.