„Jezdilo se celkem čtyřiadvacet dní. Přišly se podívat například děti z příměstských táborů, ze školek a návštěvníci akce Zažít Blansko jinak. Přijela dokonce i výprava z chebského domu dětí a mládeže,“ řekl Šimkůj.

Při sousedské akci Zažít Blansko jinak zpestřila provoz železnice výstava plechových modelů traktorů Libora Kokeše ze Židlochovic. „Mezi příchozími byla i jedna vzácná návštěva. Herečka, zpěvačka a scenáristka Eva Hrušková. S manželem Janem Přeučilem už u nás před lety na zahradě jednou byli. Nyní dorazila se synem, hercem Zdeňkem Rohlíčkem. Zdrželi se asi hodinu. Byla to milá návštěva,“ dodal důchodce.

Kvůli raketovému nárůstu nakažených v posledních dnech italská vláda opět přitvrdila s opatřeními. Při jarní vlně byla jednou z nejvíce zasažených oblastí Lombardie. Tam nedaleko Bergama žije rodačka z Boskovic na Blanensku Hana Budišová Colombo.
Léto v rouškách? V Boskovicích jsme byli jako exoti, říká hudebnice

Před startem páté sezony kolejiště vylepšil. Přibylo elektrické ovládání výhybek z ovládacího panelu a vlaky tak znovu začaly jezdit přes tunel, na kterém přibyl pěkný srub. „Dále jsem pomocí 3D tisku opravil několik domků. Hlavně střešní krytinu a okna. A vybetonoval jsem také tovární dvůr. Na kolejišti se ještě objevilo několik nových světelných návěstí a výstražné kříže na silnici,“ upřesnil Šimkůj s tím, že další novinky a doplňky připraví přes zimu.