V Doubravech se vypořádají s odpady, které nepoškozují životní prostředí, pracovníci firmy Sita. Právě tato společnost skládku provozuje. „Plochu o velikosti více jak dvaadvacet tisíc metrů čtverečních vlastní město Boskovice. Projednávali jsme tak projekt rekultivace. Nejdřív bude potřeba povrch s odpady srovnat. Potom se překryjí třicet centimetrů hlubokou vrstvou ornice. Po této technické části procesu přijde na řadu geologická část,“ popsala místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková postup prací na úpravě skládky s tím, že plocha se pak osadí trávními semeny, keři a stromy.

V Doubravech by tak měla vyrůst jedna desítka stromů a téměř sedm set keřů. „Nepůjde o okrasné keře, ale o ty, které běžně rostou v naší krajině. To je třeba šípková růže. Je důležité, aby se místo skládky naprosto ozdravilo a lidé mohli tuto plochu později využít,“ řekla Vítková.

Podle ní by za třicet let mohl být prostor v Doubravách zalesněn. Zmíněný prosto může také oslovit některého z investorů. „Uvidíme, co tam v daleké budoucnosti vznikne, “ podotkla místostarostka.

Podle ní si rekultivace skládky Doubravy vyžádá osm a půl milionu korun. Tuto sumu by měl zaplatit provozovatel, tedy společnost Sita. ⋌(opa)