„V Moravském krasu a okolí tak máme například nejvíc lidí, kteří mají pod čepicí, mají kliku i srdce na dlani. Žije zde nejvíce lidí, kteří absolvovali hřebenovou túru a dosáhli na vavříny,“ uvedla vedoucí blanenského oddělení propagace a cestovního ruchu Martina Hejčová.

Loni čtrnáctý ročník odvála epidemie koronaviru. Ze stejného důvodu akce padá i tento víkend. „Měli jsme v plánu vytvořit rekord v největším počtu oholených turistů. Přišli by s turistickými holemi. Bohužel, doba nám nepřeje. Tradiční zahájení turistické sezony musíme přesunout opět o rok. Stále ale přemýšlíme alespoň o nějaké okleštěné variantě, jak lidi dostat do přírody a turistickou sezonu zahájit společně v menším. V tuto chvíli je však i tato možnost zatím nereálná,“ dodala Hejčová.

Start turistické sezony byl v ohrožení už před časem. Na pořádání akce se totiž kromě města Blanska a pivovaru podílely také Boskovice, které však od spolupráce ustoupily. Akce podle tamní radnice už neplnila původní záměry a očekávání. Naposledy se ve společné režii uskutečnila právě před dvěma lety. „Město Blansko, město Boskovice a pivovar Černá Hora se tímto dnešním počinem zapisují znovu do české knihy rekordů, protože vás, kteří máte za ušima, se tady sešlo celkem devět set šedesát tři plus dvacet psů, kteří mají rovněž za ušima,“ popsal tehdejší rekord na náměstí černohorského pivovaru Miroslav Marek z pelhřimovské Agentury Dobrý den.