1. VEČER PRO LIDI KAŽDÉHO VĚKU

Kdy? Sobota, 19.30

Kde? Boskovice, sokolovna

Pobavit dříve i později narozené a vybrat nějaké peníze pro nadační fond dětské onkologie Krtek. To je hlavní záměr boskovické hudební skupiny Karlovy hračky, která v sobotu organizuje Večer pro lidi každého věku.

První ročník akce hudebníci uspořádali loni. „Chceme přispívat na dobročinné účely a spojení s muzikou a zábavou pro lidi nám připadá jako nejlepší možnost. Uvidíme, jak se nám to tentokrát povede a kolik přijde návštěvníků. Vstupné jsme stanovili na stokorunu. Kdyby se nám podařilo vybrat pět až deset tisíc korun, považovali bychom to za úspěch," řekl frontman Karlových hraček Radek Klon. Akce se podle něj zúčastní i ředitelka nadačního fondu Krtek a zájemci budou moct kromě vstupného přispět libovolnou částkou do pokladničky.

Do Zámeckého skleníku v Boskovicích si kapela na sobotní večer pozvala další hudební hosty. „Program v půl osmé zahájí mladí jazzoví hudebníci z Letovic Jazzulátka. Přijede i známá bluesrocková formace Rusty Nail ve společnosti mladé kapely Try. Pozvání přijala rovněž hodně zajímavá kapela Kaderus Blues, která je vždy zárukou kvality," vyjmenoval Klon.

2. ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY

Kdy? Neděle, celý den

Kde? Blansko, Boskovice, Černá Hora

Ve společné režii už podeváté otevřou v neděli turistickou sezonu města Blansko, Boskovice a Pivovar Černá Hora. Zahájení budou předcházet turistické pochody se startem v Blansku a v Boskovicích a s cílem v Pivovaru Černá Hora. Stejně jako v minulých letech nebude chybět pokus o nový český rekord v netradiční disciplíně. Letos v počtu lidí na jednom místě, kteří absolvovali hřebenovou túru. Bude stačit, když s sebou budou mít hřeben. Program v pivovaru začne ve dvanáct hodin, do dvou bude komisař z agentury Dobrý den z Pelhřimova sčítat lidi, aby bylo jasné, jestli se rekord povedlo překonat. Sezona s nakrojením turistického salámu oficiálně začne v půl třetí.

3. POCHOD OKOLO BENEŠOVA

Kdy? Pátek, start v 19.00, sobota, od 6.00

Kde? Benešov, restaurace Morava

Benešovští nadšenci do turistiky v sobotu pořádají sedmý ročník pochodu Okolo Benešova a k památníku letců. Stokilometrová a noční padesátikilometrová trasa startují už v pátek večer. Na denní trasy o délce pět až padesát kilometrů se mohou zájemci hlásit v sobotu ráno v benešovské restauraci Morava, kde bude i cíl pochodu.

4. ZAHÁJENÍ BOSKOVICKÉ SEZONY

Kdy? Sobota, od 9.00

Kde? Boskovice, před radnicí

Boskovičtí svoji turistickou sezonu zahájí už v sobotu v devět hodin před radnicí. Následovat bude dopolední program s názvem Sedmihlásky aneb Hudba brány otevírá. Součástí hravého jarního putování bude sedm zastávek v historickém centru města. Zájemce na místech, která najdou podle notové mapy, čeká sedm malých koncertů. V synagoze zahrají známí muzikanti Irena a Vojtěch Havlovi. Program je určený hlavně rodinám s dětmi, které se při něm seznámí s mnoha hudebními nástroji a různými hudebními žánry. Cíl putování bude v Zámeckém skleníku, kde bude připravený další kulturní program.