Podle Miloše Bažanta ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje zahájí rekonstrukce mostu v nejbližších dnech. „Dnes jsme předali stavební místo zhotoviteli. Ten nám teprve předloží harmonogram prací. Pevný termín ještě nevíme,“ sdělil.

Kvůli plánované opravě však čeká řidiče velká objížďka. „Po dobu rekonstrukce mostu budou muset řidiči motorových vozidel jet přes Sebranice a Kunštát, případně přes Vranovou, Sulíkov a Rudku,“ dodal Bažant.

Pro obyvatele odříznuté části města bude k dispozici provizorní komunikace s nezpevněným povrchem. Ta bude zbudovaná podél řeky Křetínky z ulice Rybníky do ulice U Královce.

„Tato cesta je určena pouze pro omezený provoz osobních aut. Její využití v místě křížení ulic Halasova a U Královce bude záležet na probíhajících pracech na mostě. Povolení k vjezdu pak budou vydávána pouze pro obyvatele části města Letovice a jejich místních částí,“ řekl Martin Hoder z technického odboru města.

Podle Správy a údržby silnic bude stavba spočívat v rozebrání stávájícího mostu a zbudování nového širšího mostu i s chodníkem. „Oprava by celkem měla přijít na jedenáct milionů korun,“ dodal Miloš Bažant. Rekonstrukce mostu by měla být hotová v říjnu letošního roku.