Ti na informačních cedulích intenzivně pracovali od začátku letošního roku. „Cedule už jsou skoro hotové. Čeká je už pouze instalace ve městě," uvedla jedna z organizátorek projektu Miroslava Vítková z Masarykovy střední školy. close Jedna z tabulí, kterou žáci vytvořili. zoom_in

První bod stezky začíná na náměstí. Naváže na něj cedule u střední školy, další pak u letovického zámku. Poslední dvě najdou turisté u základní školy a kláštera. Na každé z nich se dozví základní informace o dané budově a historické zajímavosti.

Cedule sami vyrobili

Žáci obou škol se do projektu pustili s velkým elánem. Společně zpracovali naučné texty, a to v češtině i angličtině. Studenti Masarykovy střední školy pak cedule i vyrobili.

Od opracování dřeva až po grafickou podobu. „Práce žáků základní školy i našich studentů byla úžasná. Bez nároku na odměnu tomu věnovali spoustu svého času. Patří jim za to velký dík. Stejně jako všem učitelům, kteří na ně dohlíželi," dodala Vítková. Školy uspěly v projektu Americké obchodní komory, od které na projekt Poznej svoje město získaly padesát tisíc korun. close Jedna z tabulí, kterou žáci vytvořili. zoom_in

Stezka se navíc do roka dočká rozšíření. O další čtyři nebo pět cedulí. „Dostali jsme na to grant od Nadace města Letovice, která usiluje o zvelebování města. Na projekt nám přispěla třiceti tisíci korunami. Další zastavení tak vzniknou u kostela svatého Prokopa, památníku umučených a historické stavby vodárny. Na dalších se musíme ještě dohodnout," uzavřela Vítková.

KLÁRA GROMSZKÁ