„Nápad na školní uniformy vzešel od žáků naší školy. Ti se o tomto tématu bavili v hodinách občanské výchovy a nakonec s tímto nápadem přišli i za námi. Vedení školy se tato myšlenka také líbila, takže se jí začalo zabývat,“ vysvětlila zástupkyně školy Eva Láncošová.

Všichni žáci by tak ještě letos mohli obléct slušivé triko s logem školy. Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka by se tak stala první školou na Blanensku, která své žáky označí jednotným oblečením. „Prozatím to nebude školní uniforma jako taková, půjde jen o kvalitnější tričko s límečkem, na kterém bude vyobrazeno logo naší školy,“ upřesnila Láncošová.

Dodala, že o uniformách zatím ještě nebylo rozhodnuto. „V současné době čekáme, než se nám od všech rodičů vrátí dotazníky, které jsme v souvislosti s uniformami rozesílali. Pokud o trička bude zájem, začneme organizovat jejich pořízení,“ popsala snahy vedení školy Láncošová.

Na uniformy by se přitom měli zřejmě skládat pouze rodiče. „Ještě v tomto směru není vše jasné, ale zřejmě by pořízení uniforem šlo na účet rodičů. Šlo by jen o to, aby svým dětem koupili vhodné tričko,“ doplnila Láncošová.

Zájem o školní uniformy z řad žáků podle zástupkyně vyjadřuje zdravého ducha školy. „Děti by trička nosily na společenské akce a soutěže. Jistě by to v nich probudilo hrdost na to, že jsou členy takového kolektivu,“ uzavřela Láncošová.