Celkové náklady se odhadují na přibližně 930 tisíc Kč. Práce zahrnují kompletní očištění střech a venkovních povrchů stěn od povlaků mechů a nečistot, opravu poškozených šindelů nebo aplikaci fungicidního napouštědla a nátěr ochrannou lazurou. Tato opatření jsou nezbytná pro ochranu dřevěného pláště před povětrnostními a biologickými vlivy.

„Opatření mají zabránit další degradaci dřevěného pláště vlivem povětrnostních a biologických vlivů a mají za cíl zachovat tuto jedinečnou památku i pro následující generace,“ podotkl starosta Jiří Crha.

Dřevěný kostelík sv. Paraskivy je nejen duchovním centrem, ale také cenným architektonickým skvostem, který přitahuje pozornost návštěvníků i místních obyvatel. Kostel původně postavili na Podkarpatské Rusi. Stavba začala v roce 1601 a ukončena byla až za 40 let, protože obec vymřela na morovou epidemii. Dostavět se ho podařilo 29. července 1641. „Až v roce 1936 byl kostel odkoupen, rozebrán a po železnici přepraven do Blanska," stojí na webu drevenykostelik.cz