Ovarová polévka, vařené vnitřnosti, prasečí hlava, ale i divadlo, zpívání a pohádky pro děti. To všechno bylo v sobotu k vidění nebo ochutnání v blanenském zámeckém parku. Konala se tam totiž historicky první městská zabijačka. S kulturním programem.

„Já jsem z podobného nápadu nadšený. Sám jsem se dříve účastnil rodinných zabijaček skoro každý rok. Jenže dneska už je chov prasete tak náročný, že od něj většina lidí upustila. Nemůžu říct, že se tady odehrává úplně to samé, co si pod pojmem venkovská zabijačka představuji. Ale vzhledem k tomu, jak to mého syna zaujalo, to svůj účel určitě splnilo," vypráví Jaroslav Svačil z Blanska.

Hody bez zabíjení

Přesně na takové návštěvníky organizátoři při plánování akce mysleli. „Nechceme prase před lidmi zabít. Dovezeme jej mrtvé. Řezníci jej poté na místě obvyklou metodou rozbourají. Většina dospělých u něčeho takového někdy byla, ale pro mnoho dětí to bude novinka. A my jim chceme nabídnout možnost nasát tradiční atmosféru," lákal už ve středu ředitel Kulturního střediska města Blanska Jaroslav Jeřábek.

Čerstvě uvařené vepřové pochoutky má v parku na starosti Stanislav Janoušek. „Mně ze zabijačky chutná všechno. Největší pochoutka je asi svíčková z pravé panenky, té se nic nevyrovná. Ale všechno záleží na chuti každého člověka, výborné jsou pochopitelně i vnitřnosti, kolínko nebo ovar," říká zkušeně muž v řeznické zástěře.

Svou práci zvládá po mnoha letech bez problémů. „Často bývá jediným zádrhelem dostat zvíře z chlívku. Pak už jde všechno jak na drátkách. Kdybych měl říct, co je na jeho porcování nejtěžší, tak asi správné rozpůlení těla a rozebrání hlavy. Do toho se doma mnoho lidí raději ani nepouští," ví Janoušek.

Zabijačkoví hosté mají možnost ochutnat nejen čerstvé maso, ale i široký sortiment zauzených nebo jinak připravených výrobků. „Jelikož jsme na zabijačce, nejvíc na odbyt jsou jitrnice, jelita a tlačenky. Ale nabízíme i několik druhů klobás nebo paštik," vyjmenovává prodavačka Alena Jedounková a nakupujícím znovu připomíná, že hlavně panenka je tentokrát obzvlášť luxusní.

Vyhřáté šapitó

Zaujetí gastronomickými lahůdkami se zpočátku projevuje i tím, že se lidé nechtějí přemístit do připraveného stanu. Prosby moderátorky Nikoly Šindelářové však nakonec zapůsobí a děti své rodiče přemluví k návštěvě pohádky, kterou má na starosti dvojice Wiki a Niki. „Což o to, já bych raději ještě ochutnávala, ale dcerky se dobře baví. A nejde jen o mně," usmívá se Jitka Lakrová po skončení první části vystoupení.

Stane se v Blansku městská zabijačka tradicí? Jeřábek už předem oznámil, že minimálně i příští rok se jí lidé dočkají. A podle zájmu mnoha desítek obyvatel se dá usuzovat, že u dvou ročníků nezůstane.