„Nyní už začala sezona naplno. Budou k nám přijíždět školní výlety, sportovní kurzy a na víkend jsou objednané různé akce a srazy,“ uvedla Marie Dietlová, ředitelka kempu Olšovec v Jedovnicích.

Také léto chtějí v jedovnickém kempu, který nabízí tisíc osm set míst ve všech formách ubytování, strávit stovky lidí. „Chatky se sociálním zařízením máme už skoro všechny obsazené,“ řekla Dietlová.

V loňském roce v kempu zaznamenali šedesát čtyři tisíc přenocování. „Myslím, že návštěvníky u nás láká množství sportovního vyžití, vodní sporty, sportovní rybolov a také velké vybavení kempu,“ dodala Dietlová. Právě kvůli dobrému vybavení, například půjčovně sportovních potřeb či výlevce chemického WC z karavanů, má jako jediný na Blanensku jedovnický kemp označení tří hvězdiček. „Počet hvězdiček označuje, jak je kemp vybaven.

Nejvíce mohou být čtyři hvězdičky. Na Blanensku má ještě dvě hvězdičky Camping de Bongerd v Benešově u Boskovic,“ sdělila Radka Limprechtová ze Společenstva kempy a chatové osady ČR, které kempy kategorizuje.

Hojně se také kempaři sjíždějí do Sloupu, do kempu Relaxa nedaleko koupaliště. „V posledních letech je kapacita kempu větší. Vejde se tam asi padesát karavanů a mnoho stanů. Jezdí k nám mnoho Holanďanů,“ sdělil správce kempu Karel Němec.

Některé kempy zahájí sezonu až v červnu. „Kemp je v areálu koupaliště, takže otevíráme, až je tepleji,“ sdělil Stanislav Přibyl, provozovatel kempu ve Křtinách.