„Nakonec se nový tým pořadatelů rozhodl, že se akce raději znovu odloží. Nejen že by bylo zřejmě organizačně velmi komplikované vyhovět předpokládaným opatřením, ale právě kvůli nim by akce především zdaleka nenaplnila svůj původní smysl. Setkávání, povídání a vzájemné sdílení lidské pospolitosti pod vánočním stromem,“ uvedl dlouholetý organizátor Polévky pro chudé i bohaté Rudolf Burgr.

Štafetu po něm a dalších nadšencích převzala boskovická Střední pedagogická škola ve spolupráci s místními skauty a Vyšší odbornou školou ekonomickou a zdravotnickou a Střední školou Boskovice. „Jsem rád, že se akce ujali lidé z veřejného a neziskového sektoru, tam totiž bezpochyby svým posláním patří,“ poznamenal Burgr.

Boskovický podnikatel Luděk Řehoř opravuje zchátralý pivovar v Boskovicích.
Boskovice: Pivovar Pod hradem nabídne zase čepované pivo. Víme kdy

Nastínil, že pokud to půjde, pokusí se organizátoři vymyslet nějakou náhradu v průběhu příštího roku. A když ne, tak až příští rok na Štědrý den se na boskovickém náměstí. Už po šestadvacáté.

Předloňská charitativní akce byla rekordní a po tři sta litrech bramboračky se jen zaprášilo. Příchozí věnovali na dobročinné účely 81 618 korun. Celková částka za pětadvacet let tak vyskočila už na 1 057 536 korun.

Vybrané peníze pomáhají lidem z regionu v nouzi. Putovaly například na školní obědy znevýhodněných dětí, na ozdravný pobyt, mobilnímu hospici sv. Martina či lidem na rehabilitaci a řešení tíživé životní situace.