A nebyl sám. Podobných medailonků zaznělo na slavnostním předání celkem dvanáct. Poděkování patřilo řidičům autobusové, ale i kamionové dopravy. „Šlo o ocenění IRU, tedy celosvětové profesní dopravní organizace, a firemní ocenění Jízda bez nehod," upřesnil zaměstnavatel oceněných, ředitel společnosti ČAD Blansko Jiří Šebela.

Vedle uznání a úctyhodných čísel při předání cen zaznělo, že dopravních nehod v posledních letech přibývá, jezdit se však dá i bez nich. A že slušnost a ohleduplnost se ze silnic ještě neztratily, i když to tak mnohdy nevypadá.

Cestující v autobuse už osmatřicet let převáží také Ludvík Crhonek. „Nyní jezdím dost frekventovanou linku Blansko–Studnice. Dříve jsem ale jezdíval i ven. Za socialismu například do Bulharska, Rumunska nebo východního Německa," zavzpomínal na některé dřívější trasy.

A ke vzpomínkám přidali nové postřehy další z řidičů. „V poslední době za volantem kamionů především v cizině potkávám čím dál víc žen. Řídí zhruba každý desátý," odhadoval řidič nákladní dopravy Ivo Knotek. „A autobusy v Německu každá druhá," doplnil jeho kolega Jiří Vachun, který už jako řidič také překročil milion kilometrů bez nehod.