„Je to zatím náš nejrozměrnější výrobek. Jedná se o část sestavy, do které ještě doděláme další díly. Kompletní sestava tohoto uzávěru bude mít téměř padesát tun. Na vodním díle poslouží pro účely plavební komory, "řekla Deníku Rovnost projektová obchodní manažerka firmy Andrea Přibylová.

Zmíněný uzávěr je vyrobený ze speciálního plechu pro tlakové nádoby a dělníci ho kompletovali zhruba čtyři měsíce. Velký důraz byl kladený zejména na kvalitu svárů, u kterých se prováděly magnetické i ultrazvukové zkoušky. Na nátěr uzávěru padlo asi 350 kilo barvy. „Skládání uzávěru bylo velmi náročné, kvůli jeho rozměrům a hmotnosti. Jednotlivé plechy vážily desítky až stovky kilogramů. Nejobtížnější bylo otáčení a polohování. Je to jeden z největších výrobků, na kterém jsem za desítky let praxe dělal,“ poznamenal jeden z dělníků Miroslav Langr.

Jak se změnila židovská čtvrť za posledních zhruba sto let? To už zanedlouho zjistí Boskovičtí. Město totiž vydá stolní kalendář na příští rok, který bude mapovat proměnu této historické lokality.
Radní povolili zahrádku v boskovické židovské čtvrti. Instaluje tam zábrany

V úterý v noci vyrazí transport směrem na Vyškov. „Na Slovensko, kde ho bude čekat policejní doprovod, má doputovat ve středu,“ doplnila Přibylová.Kotvrdovická firma má podle ní zákazníky v řadě zahraničních zemí. V Turecku, Ománu nebo například v Indii. Specializuje se na výrobu technologie pro vodohospodářské stavby jako jsou například přehrady, jezy a vodní elektrárny.