Podle státních úředníků jsou pro zmíněné převody v současnosti zpřísněná pravidla. Město musí doložit studii nebo projekt, jeho harmonogram, způsob financování a využití. „Žádáme také o předložení informace o stávajícím využití nemovitostí ve vlastnictví města Boskovice, ve kterých jsou umístěny mateřské školy s uvedením jejich kapacity. A dále o doložení informací o potřebách města Boskovice a okolních spádových obcí v tomto směru,“ uvedli zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát vytipoval objekty, kam by mohl ubytovat romské uprchlíky z Ukrajiny. Jedním z nich je budova v boskovické ulici Svatopluka Čecha. Ta je ale nakonec podle krajských úředníků mimo hru. Není totiž okamžitě obyvatelná.
Romští uprchlíci z Ukrajiny? Boskovice jsou mimo hru, řekl hejtman

Dům se nachází v centru města poblíž sídliště Na Výsluní. Je opuštěný a momentálně neobyvatelný. Před několika týdny se kolem něj strhl velký humbuk. Objekt se totiž dostal mezi vytipovaná místa ministerstva vnitra. Střechu nad hlavou tam mohla najít zhruba čtyřicítka romských uprchlíků z Ukrajiny. Mezi místními tato zpráva spustila vlnu emocí. Nakonec se Boskovice ocitly mimo hru. „Lokalita není vhodná a budova nachystaná k okamžitému použití,“ sdělil před časem jihomoravský hejtman Jan Grolich.