„Na podpoře tohoto projektu jsme se na zastupitelstvu shodli napříč všemi stranami. Práce neziskovky Elim s dětmi a mládeží je záslužná věc. Jsme rádi, že ve městě vznikne prostor pro jejich volnočasové aktivity,“ okomentoval rozhodnutí zastupitelů starosta Letovic Petr Novotný.

Objekt s bývalou diskotékou koupí neziskovka za čtyři a půl milionu korun. Většinu částky se jí podařilo vybrat ve veřejné sbírce. „Už nám chybí sehnat jen asi sto padesát tisíc. S majitelem Fabriky jsme podepsali kupní smlouvu. Objekt vyklidíme a od ledna bychom chtěli fungovat. Budova bude potřebovat opravit, ale část prostor je využitelná hned,“ řekl ředitel organizace Pavel Kratochvil.

V novém klubu se například bude vyučovat angličtina, k dispozici bude také řada her. V budoucnu tam Letovičtí plánují vybudování hudební zkušebny. „Klub má být alternativou pro děti, které nenavštěvují žádné kroužky nebo nesportují. Chceme je stáhnout z ulice, kde by mohly mít časem problémy například s alkoholem nebo drogami,“ dodal Kratochvil.

Podobný klub pro děti a mládež už Elim před třemi lety otevřel v Boskovicích v ulici Kapitána Jaroše. Jmenuje se Plán B a našel zázemí v centru města v prostorách bývalé diskotéky Maják. Návštěvníci si tam můžou zahrát fotbálek, stolní tenis, šipky, kulečník nebo různé stolní hry.