Letos však už by se lidé mohli z Boskovic do Mladkova dostat po svých, na kolech nebo in-line bruslích daleko bezpečněji. Boskovičtí radní totiž chtějí v této lokalitě postavit do konce roku novou cyklostezku Přibližně kilometr a půl dlouhou. Stát by měla zhruba čtyři miliony korun. Boskovičtí mohou dosáhnout i na dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

V současnosti radní vykupují pozemky na trase mezi Boskovicemi a Mladkovem. „Jednání s majiteli pozemků jsme zahájili již loni. Děláme všechno proto, abychom pozemky stihli vykoupit a cyklostezku postavili ještě letos. Zatím majitelé pozemků náš záměr na stavbu cyklostezky respektují a nekomplikují ho. Zbývá vykoupit ještě tři pozemky. Projektová dokumentace je už téměř hotová, “ řekl starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek s tím že cyklostezka bude začínat v boskovické ulici Zahradní a nahradí původní nezpevněnou cestu do Mladkova. Využijí ji nejen cyklisté a bruslaři ale i chodci.

Podle Dohnálka tak pro ně bude cesta z Boskovic do Mladkova mnohem bezpečnější. „Na silnici z Boskovic do Mladkova je v současnosti docela hustý provoz. Když budu hodně předbíhat, tak nová cyklostezka má i další výhody do budoucna. Ze Svitávky vede nová cyklostezka až do Zboňku. Už by pak zbývalo jen propojit Mladkov se Svitávkou a člověk by se dostal na kole z Boskovic do Letovic mnohem bezpečněji, než dosud,“ dodal Dohnálek.