Zmíněná linka xS2A má nově tři trasy. Z Adamova jede minibus do brněnské části Útěchov.

Monitoring kvality ovzduší během pálení v otevřených ohništích v katastru obce Lažánky.
Výsledky měření u Lažánek: pálení trávy nebo listí extrémně znečišťuje ovzduší

Uzavírka silnice Adamov-Bílovice nad Svitavou o víkendech
19.–20. 2., 26.–27. 2., 12.–13. 3., 2.–3. 4., 30. 4.–1. 5., 7.–8. 5., 4.–5. 6., 11.–12. 6., 25.–26. 6., 2.–3. 7., 9.–10. 7., 23.–24. 7, 13.–14. 8. a 20.–21. 8.

Uzavírka podjezd pod železnicí, ulice Hybešova
5. 3. a 6. 3., 14. 5. a 15. 5.
Zdroj: město Adamov

Odtud pak cestující přepraví autobus na nádraží v brněnské Lesné a skončí v Bílovicích nad Svitavou. Další minibus zajistí spojení mezi Bílovicemi a železniční stanicí Babice nad Svitavou. „Výluková autobusová zastávka Babice nad Svitavou je přesunutá od mostku přes řeku k pensionu k bývalé budově léčebny,“ informovali zástupci společnosti Kordis, která v kraji koordinuje integrovanou dopravu.

První březnový víkend pak přijde na řadu uzavírka podjezdu pod tratí u adamovských tenisových kurtů. Auta tudy jezdí do lokality Kolonie a Ptačina. V této době tunýlek rozebere při rekonstrukci železničního koridoru těžká technika. V polovině května pak dojde k osazení nové mostní konstrukce. „Podjezd pod tratí bude širší a vyšší. Nově tam projedou dvě auta naráz. Bylo to kolizní místo,“ sdělil adamovský starosta Roman Pilát. Dosud je průjezd tímto směrem možný jen jedním směrem.

Problémy ve zmíněném místě mají také řidiči zásilkových firem a potažmo i jejich zákazníci. „Objednal jsem si ledničku a řidič mi hlásil, že tunýlkem u kurtů neprojede. Leda až druhý den jeho kolega z opačného směru přes Útěchov. To už se mi nechtělo čekat, tak jsem si pro ledničku ke kurtům dojel a odvezl ji svým autem,“ řekl muž, který si nepřál zveřejnit své jméno. Redakce ho zná.

Na zámku v Lysicích vyrábí kopie historických lemovek. Ozdobí záhony.
Na zámku v Lysicích vyrábí kopie historických lemovek, ozdobí záhony

V době demolice podjezdu a usazení nové konstrukce se lidé do sídliště Ptačina dostanou po lesní cestě z ulice Opletalova k tamní čistírně odpadních vod. Provoz tam budou kyvadlově řídit semafory.