Publikum v jejich doprovodu uvidí hrané scény ze známých snímků Divokého západu. Vinnetou, Poslední mohykán, Django nebo Sedm statečných. To vše v dobových kulisách včetně dvou vodopádů. Bravurní kousky předvedou také špičkoví kaskadéři na koních, které doplní herci z brněnských divadel i amatéři.

V předprodeji je už jen posledních několik desítek vstupenek. Symfonie pod taktovkou dirigenta Jiřího Korynty začíná v šest hodin večer. „Western symphony měla u nás premiéru loni a byl na ni mimořádný ohlas. Chtěli bychom z ní udělat tradici a koncem června s ní vždy zahajovat turistickou sezonu. Náš program posouváme dál. Kromě klasického Divokého západu a hraného představení Poklad na Stříbrném jezeře, které letos hrajeme osmatřicetkrát, jsme chtěli přidat něco navíc. Do přírodního amfiteátru přilákat příznivce hudby, kteří jsou zvyklí na koncertní sály a naopak fanouškům westernu nabídnout spojení akčních scén s vážnou hudbou v netradičním balení. Nic podobného na jiné scéně v republice lidé neuvidí,“ řekl Deníku šerif Westernového městečka Boskovice Luboš Jerry Procházka.

Western symphony
22. června, Westernové městečko Boskovice (18.00)

Westernovou symfonii režíruje Igor Krištof. Za sebou má úctyhodnou řádku filmových choreografií, akčních scén a show. Hudebníci nacvičí své party v Praze, kaskadéři s herci a ochotníky pak v Boskovicích. Na finální souhru budou mít před představením přímo na místě jen jeden den.

„V podstatě boříme hranice mezi uměním. Je nesmírně obtížné, aby se celý obraz povedl a byl věrohodný. V amfiteátru bude sedět několik desítek špičkových hudebníků s drahými nástroji. Koncertují v sálech a teď se kousek za nimi na slunci, v prachu a hluku mají prohánět na koních kaskadéři. Výstřely, do toho různé pyrotechnické efekty. Na place budou profesionální herci i amatéři, koně, nad hlavami publika proletí orel. Skloubit vše dohromady je extrémní výzva, ale výsledek bude stát zato,“ popsal kulisy jedinečného projektu Krištof.

Pražský filmový orchestr vznikl před dvaceti lety a zaměřuje se na slavnou filmovou hudbu. Vystupuje v pražském Rudolfinu nebo Obecním domě, kde před časem představil suitu Poklad na Stříbrném jezeře, která zazněla při loňské premiéře westernové symfonie i v Boskovicích. „Westernové melodie hrajeme často. Koncert s kaskadérskou show je výzva. I když jde o rozdílné světy, jsme v dobrém podobní blázni jako nadšenci v boskovickém westernu. Hodinové vystoupení bigbandu se smyčci v přírodním amfiteátru je pro publikum hodně atraktivní,“ řekl před loňskou premiérou produkční orchestru Martin Vinš, který v něm zároveň hraje na baskytaru a bicí.