Poslední informace pět let stará. I tak vypadají internetové stránky některých obcí na Blanensku. S nalezením webové prezentace jiných obcí by měl co dělat i Sherlock Holmes. Případně jsou tam informace tak strohé a zastaralé, že tam návštěvníci zavítají pouze náhodně a nemají důvod se vracet.

Marně bude člověk na internetu hledat například stránky Bedřichova či Hodonína u Kunštátu. Starosta Bedřichova František Všianský uznává, že webová prezentace obce je naprosto nedostatečná.

„Je to úplně špatné. Provoz stránek jsme měli zařízený přes jednu firmu, ale nebyli jsme spokojeni, takže právě vypovídáme smlouvu. Budeme si stránky dělat sami. Do měsíce bychom je měli mít v pořádku,“ uvedl starosta.

Nedostatků si je vědom i starosta Hodonína u Kunštátu Zdeněk Bubeník. „Žádné stránky zatím nemáme. Nedokážu říct proč, jsem v zastupitelstvu teprve rok. Povinné informace obec zveřejňuje na úřední desce prostřednictvím pověřeného úřadu v Boskovicích,“ řekl. Situace se podle něj ale brzy zlepší. „Stránky už máme zadané ve výrobě. Nejpozději v březnu je chceme spustit,“ slíbil Bubeník.

Pokud někdo například ze Křtěnova nebo Nýrova bude hledat aktuality na stránkách své obce, moc nadšený také nebude. Stránky jsou totiž statické a jsou tam staré informace. Křtěnov nabízí poslední zápisy ze zastupitelstva z roku 2006. Nýrov má poslední informace na webu dokonce z roku 2003.

Uvedené příklady jsou však spíše výjimky. Podle mínění Stanislava Mrázka, který už osm let vytváří internetové stránky pro město Blansko, se úroveň webových prezentací obcí v posledních letech výrazně zlepšila. „Myslím, že je to i proto, že řada obcí dává stránky vyrábět firmám, nedělají to amatéři,“ řekl.
Některé obce a města zásobují svoje návštěvníky na webu bohatou nabídkou informací, i různými nadstandardními službami. Například na stránkách obce Petrovice, která jejich správu svěřila odborné firmě, si o vesnici ve svém rodném jazyce počte i Číňan. Solidně vyhlížející a aktuální internetové stránky má všech osm měst na Blanensku. Většina z nich nabízí i pohled webovou kamerou na různé části města.

Správce boskovických stránek Jaroslav Parma potvrzuje, že největší hlad je po zprávách informujících o různých událostech ve městě. „Myslím si, že toto je i největší klad našich stránek, jejichž návštěvnost rok od roku roste,“ řekl.