Obec na Letovicku, kde žije přibližně sto lidí, oslnila porotu v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba. „Skrchov uspěl se službou mapový a informační portál,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Monika Brindzáková.

Vzpomínkové setkání a pochod za zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyni Martinu Kušnírovou.
Plné náměstí uctilo zastřeleného slovenského novináře Kuciaka. Přišlo 1200 lidí

Na druhém, nepostupovém místě, skončil Adamov. Díky propojení webu města, tamního zpravodaje a městského televizního vysílání. „Kdo se přihlásí do systému, může ze svého počítače vkládat příspěvky na web města i do našeho televizního infokanálu. Na příspěvcích pracuje kromě zástupců města několik desítek redaktorů z řad sportovních oddílů a zájmových spolků. Funguje u nás také malý televizní štáb, který točí reportáže o dění ve městě,“ uvedl starosta Adamova Roman Pilát.

Třetí Blansko bodovalo se službou mobilní turistický průvodce. V kategorii webových stránek měst vyhrál Vyškov před Boskovicemi. Boskovičtí nedávno na webu města spustili on-line objednávkový a rezervační systém pro odbory dopravy a vnitřních věcí.

Díky němu si lidé vyřídí pohodlněji například registraci vozidla, řidičské, občanské nebo cestovní průkazy. „Na úřad se nyní zájemci mohou objednat až dva měsíce dopředu. Na konkrétní den a hodinu. Tím si ušetří spoustu času. Z domova se mohou podívat, kolik lidí je před nimi a jaká je průměrná délka odbavování,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Nemocnice Blansko
Nemocnice Blansko zruší část lůžek. Ve Vyškově se zatím nic nemění

Dodal, že data jsou v novém on-line objednávkovém a rezervačním systému aktualizována každou minutu.