Do nové sezony byla v plánu oprava střechy, ale podle zástupců města se narazilo na další technické závady, které mohou ohrozit bezpečnost návštěvníků. „Nerozumím tomu. Bazén byl zavřený kvůli kovidu a letní odstávce dlouhé měsíce a tak zásadní problém se řeší až nyní? Ptám se, co doteď dělalo vedení Služeb Blansko a zástupci města? V srpnu nás ujišťovali, že prvního září se otevře,“ řekla Deníku vedoucí plaveckého oddílu ASK Blansko Dagmar Kuncová.

Přes čtyřicet let stará budova má jít za dva roky k zemi a Blanenští místo ní chtějí postavit moderní bazén s wellnesem. Ještě před demolicí chystali právě zmíněnou opravu střechy. V oddíle podle Kuncové trénuje přes sto dětí a také mladé reprezentační naděje. „Někdo přestoupil do Brna, další řeší hostování. Část dětí jezdí na dvě dráhy do Boskovic. Jinde je už plno. Dlouhodobě je to nemožné udržet. Připadne mi, že lázně a plavecký oddíl teď prostě hodili přes palubu. Nejsmutnější na tom je, že nemáme žádné informace, co bude dál,“ dodala Kuncová.

Za několik týdnů mají do blanenských lázní začít jezdit na pravidelné plavecké kurzy také děti ze základních škol z okolí. „Máme nasmlouvanou dopravu. Rodiče a děti s plaváním počítají. Nemám v tuto chvíli informace, že bychom do lázní jezdit nemohli,“ řekla ředitelka jedovnické základní školy Lenka Danielová.

Lázně provozuje městská společnost Služby Blansko. S jednatelem Zdeňkem Grünwaldem se redakci Deníku v pondělí odpoledne nepodařilo spojit. Nebral telefon a na sms nereagoval. Aktuální situaci a provoz krytého bazénu bude řešit úterní blanenské zastupitelstvo. „Při realizaci opravy střechy krytých lázní byly nově zjištěny technické závady, které by mohly ohrozit bezpečnost návštěvníků plaveckého bazénu. Původní termín otevření krytých lázní, který byl naplánovaný na pondělí 27. září, se proto zatím odsouvá. Vzhledem k nastalé situaci nyní odbor správy a rozvoje města zpracovává nový materiál týkající se oprav stávající budovy krytých lázní,“ uvedli na webu města blanenští úředníci.