„Už jsem si myslela, že jezdit nebudou. Dočasně? Na jak dlouho?“ podivovala se na facebokovém profilu věnovanému této trati například Lenka Černohlávková.

Jihomoravský kraj si u plzeňské společnosti Škoda Transportation před časem objednal jednatřicet čtyřvozových a šest dvouvozových moderních souprav Moravia za bezmála sedm miliard korun. Zatím je hotový zlomek. „Svezení z Blanska do Brna takzvaným Červeňákem bylo tiché, měkké, příjemné,“ pochvaloval si jízdu do Brna soupravou Moravia jeden z cestujících Rastislav Belanský.

Zdroj: Youtube

Video se souhlasem Marka Cermana

Podle mluvčí Jihomoravského kraje Aleny Knotkové je aktuálně v provozu šest těchto jednotek. „Nelze přesně určit, kdy budou nasazené další. Čeká se na povolení zkušebního provozu Drážním úřadem,“ sdělila Knotková. Všechny soupravy mají dorazit ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Další z cestujících berou uplatnění starších souprav s nadhledem. „Bohužel nasadit soupravu do provozu není jako koupit auto. Alespoň se zavzpomíná na dětství a hlavně, že to jezdí,“ reagoval třeba Martin Bezdíček z Blanska.