Ačkoliv je podle ní velmi těžké prosadit se u nás v módním průmyslu, její salon v Bořitově na Blanensku navštěvují denně zákazníci z celé republiky. „Vést salon na malém městě není jednoduché, ale my sázíme hlavně na osobní přístup. Spousta zákaznic se k nám ráda vrací a za ta léta se z mnohých z nich staly mé přítelkyně,“ vypráví Machorková.

Nakupovat k ní však zdaleka nechodí jen ženy. „Většina oblečení, které navrhuji, si lidé objednávají na zakázku. Navrhujeme od oblečení do práce přes společenské šaty až po šaty svatební. Čím dál více ale šijeme i pánské košile na míru či obleky s monogramem. V salonu mám své zaměstnance, takže já většinou šaty navrhuji a stříhám a šikovné švadlenky mi modely šijí,“ upřesňuje návrhářka.

Za svou práci už získala i několik ocenění. Jedním z nich je například cena Výtvarník sezóny, kterou Machorkové porota udělila v letech 2002 a 2003. Největší hodnutu pro ni ale stejně mají její spokojení zákazníci. „Vždycky je fajn, když vám někdo zavolá s tím, že se ve vašich šatech cítil dobře a pohodlně. To je pro mě ta nejdůležitější věc,“ zdůrazňuje.

VIKTORIE POKORNÁ