Organizátoři po konzultaci s odborníky, kteří mají v Boskovicích na starost sociální oblast, výtěžek sbírky rozdělili šesti vybraným rodinám se sedmi postiženými dětmi z Boskovic a místní části Hrádkov.

„Doporučili nám šest rodin s dětmi trpícími zdravotním hendikepem. Protože výnos za polévku opět překročil naše očekávání, za což patří dík všem lidem, kteří přišli a přispěli, mohli jsme tentokrát dát peníze všem navrženým dětem,“ uvedl jeden z organizátorů sbírky Luděk Burgr. Některé děti dostaly příspěvek už podruhé.

Za dary od lidí se tak speciálního nábytku dočkají osmiletá dvojčata Adam a Pavel Kolbertovi, která trpí postižením po dětské mozkové obrně. Novou školní brašnu nebo brusle budou moct rodiče koupit patnáctiletému Lukáši Komárkovi, kterému zůstalo mentální i pohybové postižení po úrazu. Sedmnáctiletému Jakubu Fialovi rodina pořídí zázemí pro domácí výuku. Chlapec totiž musel přestat chodit do školy kvůli léčení nádoru na mozku.

Další část peněz na výukové a rehabilitační pomůcky dostal desetiletý Matěj David, který má postižení končetin, mozku i zraku. Novou polohovací postel a pomůcky pro rozvoj pořídí rodina pro svého šestiletého syna Matěje Dittricha, který se narodil jako hyperaktivní autista. Z příspěvku se radovala také osmiletá Amálie Klusáčková, která nemůže chodit, špatně vidí a hůř mluví. Rodiče jí zřejmě koupí rotoped.

Patnáct ročníků dobročinné akce dohormady vyneslo už necelých tři sta čtyřicet tisíc korun.