První rodině peníze posloužily na nákup hygienických prostředků a potravin. „Rodina je sociálně slabá. Muž je nemocný, nepobírá důchod a pracuje brigádně u obce. Matka je zrakově postižená. Nyní je na rodičovské dovolené. Jejich dcerka má dva roky," popsala první rodinu Anna Baláková zajišťující Terénní program SPONA Blansko pod Oblastní charitou Blansko.

Rodina bydlí v malé vesnici na okraji regionu. „Dostupnost běžných sociálních služeb je pro ně velmi obtížná. Chod domácnosti a péči o dceru se s naší pomocí rodina učí zvládat. Proto jsme vybrali právě je," dodala Baláková.

Další část peněz pomohla rodině se třemi dětmi. „V minulém roce rodině zemřela maminka. Dva dospělí sourozenci se potýkají s postižením a třetí benjamínek má pět let. Otec se stará a rodina funguje. Potýká se ale s velkými finančními potížemi," vysvětlila Alice Fialová ze zařízení Emanuel Boskovice.

Zatím poslední obdarovaná rodina je z Boskovic. „Jedná se o maminku s jednoročním a tříletým dítětem. Nedávno se odstěhovaly z azylového domu pro matky s dětmi. Za pomoci pracovnic charity získaly sociální byt v Boskovicích. Vybavení v bytě nebylo téměř žádné. Jen kuchyňská linka a stará postel. Postupně se tak snaží všechno vybavení shánět dle svých finančních možností po bazarech," popsala Lucie Zemánková ze Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Boskovice, které také provozuje Oblastní charita Blansko.

Rodině tak výtěžek z koncertu posloužil ke koupení rozkládací postele, peřin s polštáři a ložního prádla.

Terénní služby nyní vytipovávají další rodiny z Blanenska a Boskovicka, mezi které charita rozdělí zbývající finanční prostředky.