Bude se tam konat výstava kostýmů a rekvizit ze seriálů České televize Arabela a Arabela se vrací. „Návštěvníci uvidí pětačtyřicet kostýmů a další věci. Těšit se mohou například na kostýmy krále Hyacinta a jeho dcer Arabely a panovačné Xenie nebo zlého krále Rumburaka. Uvidí také plášť pana Viga, křišťálovou kouli, kouzelný prsten či královské koruny a žezlo," pozvala administrativní pracovnice zámku Kateřina Klementová.

Rekvizity do Boskovic přivezou z brněnského Letohrádku Mitrovských. „Výstavu nám zapůjčí a pak se na určitou dobu zabydlí i jinde. Například na hradě Kunětická hora u Pardubic. Již od roku 2009 putuje po mnoha hradech, zámcích, muzeích a galeriích v celé České republice," přiblížila Klementová.

Výstavu budou provázet i speciální prohlídky pro děti mateřských a základních škol. „Děti přivítá průvodce v kostýmu, provede je po zámku a ukáže jim pohádkový svět. Pak je zavede do zámecké zahrady, kde pro ně budou připravené hry. Ty bude mít ve své režii Divadelní a šermířská skupina Gonfanon. Vyzkoušejí si například historické házení věnečku na meč, budou hledat prsten nebo střílet z kuše," poodhalila Klementová.

Takzvané Dětské dny s Arabelou se budou konat koncem května a začátkem června. Celkem šest dní. „Každý den budeme pořádat šest prohlídek. Zájemci se musejí objednat předem. Jednu prohlídku smí navštívit maximálně padesát dětí. Za vstupenku zaplatí osmdesát korun, doprovod bude mít vstup zdarma," dodala Klementová.