Ankety se zúčastnily dvě stovky lidí, což je podle starosty Rozseče Miroslava Šikuly hodně. Ve vesnici žije něco přes pět set obyvatel. „Odhaduji, že devadesát procent z hlasujících zvolilo variantu většího hřiště," uvedl starosta. Těší ho hlavně velká účast v anketě, což podle něj znamená, že hřiště je v obci velkým tématem a lidé je chtějí.

Anketa pro zastupitele sice není závazná, avšak vzhledem k téměř jednoznačnému názoru obyvatel je podle starosty velmi pravděpodobné, že nakonec vznikne hřiště právě Na Příhoně. Tato varianta bude sice dražší a dál od centra a bude tam potřeba vybudovat zázemí, nicméně bude splňovat požadavky na hraní fotbalu, volejbalu nebo tenisu. „Pokusíme se sehnat dotace, které nám pomůžou stavbu hřiště zaplatit," sdělil starosta Rozseče.

Nyní vzniká podrobná studie na lidmi preferovanou lokalitu. Jednodušší studie vznikne i na druhou variantu u výletiště. Tam by bylo hřiště malé a svými rozměry by nestačilo například na zápasy v malé kopané. Podle lidoveckého zastupitele Jiřího Dlapy by to byly jen vyhozené peníze.

Definitivní slovo budou mít zastupitelé, kteří o místě pro hřiště v Rozseči rozhodnou poté, co se seznámí se studií. Na příštím zasedání zastupitelstva to podle Šikuly ještě nebude. Zatím ani není jasné, kdy začne stavba hřiště.

MAREK OSOUCH