Zastávky s jednotlivými vystoupeními budou v Rožmitálově ulici, u výškáče na Wanklově náměstí, u Ježkova mostu na nábřeží Svitavy, v areálu bývalého Adastu, v zámeckém parku a na hřbitově.

Nápis Sebranka ve výloze banky Sberbank v Panské ulici v centru Brna.
Sberbanka jako Sebranka: upravené logo umělce Tima zdobí pobočku v centru Brna

„SITU navazuje na loňský premiérový ročník, kdy na Wanklově náměstí stál skleník jako centrum akcí i společný komunitní projekt. Lidé zalévali a pleli rostliny a také umísťovali špendlíky na pocitovou mapu uvnitř skleníku podle toho, které místo je pro ně v Blansku důležité. Z této mapy vychází obsah letošního ročníku, místa jsou vybraná podle sesbíraných reakcí od lidí,“ vysvětlila pracovnice Galerie města Blanska Júlia Chodúrová.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Diváci už nyní mohou vidět zásah celorepublikově známého streetartisty proslulého pod jménem TIMO, která je součástí projektu a tvoří jednu ze zastávek. „Slova „těžko se to popisuje“ na bílém podkladě tak poutají pozornost obyvatel a návštěvníků Blanska při průchodu náměstím. Plochu pro umělecké vyjádření poskytla výtvarníkovi výšková budova v centru města, kterou v budoucnu čeká rekonstrukce. Soukromý majitel zde plánuje vybudovat byty a komerční prostory, současně se plánuje stavba parkovacího domu,“ přiblížila Chodúrová.

Program sobotní akce.Program sobotní akce. Pro zvětšení rozklikněte.Zdroj: se souhlasem Města Blanska

Z místních umělců se představí hudebník Radim Kolář, který spolu s Peter Graham trio a muzikanty ze skupiny Prakmen promění Ježkův most na nadrozměrný hudební nástroj a podium v jednom. Výtvarník Jaromír Šimkůj zase představí své objekty z Deníčku na absolutno v zámečku areálu bývalého Adastu. Jeho výstava bude otevřena tvořivým zásahům dětských rukou a stanoviště zároveň nabídne možnost občerstvení.

Brněnský umělec Timo tvoří svérázné nápisy po celé republice. Na snímku je nápis nedaleko brněnského dolního nádraží.
Říkají mu český Banksy: podívejte, co anonymní umělec Timo tvoří v ulicích Brna

Představení divadelní skupiny bazmek entertainment nazvané Důvody pestrokvětosti se odehraje v zámeckém parku. „Herci dětem i dospělým předvedou jedno z nejstarších řemesel na světě – pasení broučků. Odehraje se celkem čtyřikrát v časech od 14:30,15:15, 16:00 a 16:45. Muzeum Blanenska poskytne příjemné zázemí s drobným občerstvením a galerie nabídne i tvoření pro nejmenší,“ doplnila Chodúrová.

Městský hřbitov ovládne performance kolektivu LIDI, které pietně rozvíjí téma touhy po setkání. Rožmitálova ulice ožije kineticko-zvukovou sochou od sochaře Lukáše Vacka. Júlia Chodúrová

Roušku PUSU! vytvořil brněnský umělec Timo.
Škádlil Zemana, teď brněnský pouliční umělec Timo vytvořil roušky Pusu!

Otevřená bude také galerie, kde si bude možné prohlédnout aktuální kolektivní výstavu Klikat do kamene a výstavu americké umělkyně Morgan O´Hara. Ta v průběhu jednoho květnového týdne zaznamenala život v Blansku včetně zkoušky cimbálovky, folklorního tance, výroby zákusků v cukrárně Severka, hudebního vystoupení v Dělnickém domě nebo nácviku hry v divadle Kolárka.

KDO JE TIMO?
Přezdívka vychází z latinského slova timor, které znamená strach.
Jeho nápisy zdobí stovky zdí po celém Česku.
Prvopočátky tvorby známého jihomoravského umělce však lidé najdou především v Brně.
Svou identitu si přísně střeží a i po letech kreativního tvoření stále zůstává v anonymitě.