Její velkou část odkoupila společnost Josefa Lišky od města už před dvanácti lety. Projekt ve středu na blanenské radnici představili jeho autoři ze společnosti ATX Architekti.

Už v minulosti měla LL Holding s objektem velké plány. V původním zadání se kromě bytů počítalo v takzvaném ABCentru také s kancelářemi a komerčními plochami. Později i s kasinem. To však kvůli vyhlášce o zákazu hazardu ve městě neprošlo. "Dostali jsme zadání, kde jsme měli zohlednit současnou situaci na trhu. Prostory výškové budovy se mají využít v maximální možné míře k výstavbě bytů na úkor komerčních prostor. Nově jsme také zachovali průhled z Wanklova náměstí na Staré Blansko. Přibyl i věnec z ochozů, který rozšiřuje užitné plochy bytů,“ uvedl architekt Rostislav Jakubec.

Podle něj se jedná o investici v řádu stovek milionů korun. V letošním roce chce firma LL Holding získat všechna potřebná povolení. Stavět by se mohlo začít příští rok. "Příprava tohoto území pro přestavbu bude složitá. Zejména přeložky sítí," dodal Jakubec.